Jaan Toomik Viljandis


Jaan Toomik Viljandis
25.07.-05.09.2020
Näituse avamine 24.07. kell 14!

See on kunstniku esimene isikunäitus Viljandis, eksponeeritud on uued suureformaadilised maalid, graafilised lehed ja autoportreeline skulptuuriinstallatsioon. 

Jaan Toomik (s. 1961) on maali-, video-, installatsiooni- ja performance’ikunstnik ning filmitegija, kelle loomingut iseloomustab metafüüsiline, looduslähedane ja šamanistlik vaade maailmale. Tema looduspoeetilised ning enamasti autobiograafilised teosed tegelevad igavikuliste teemadega, nagu elu ja surm, religioon ja vaimsus, sidudes inimese kehalisuse looduse ringkäiguga. 

Kunstnik on osalenud mitmel rahvusvahelisel suurnäitusel ja biennaalil, nt São Paulo biennaal (1994), Manifesta biennaal (1996), Veneetsia biennaal (1997, 2003) ja Berliini biennaal (2006). Tema teosed kuuluvad muuhulgas Kiasma, Ludwig Muuseumi, Moskva Moodsa Kunsti Muuseumi, Taani rahvusmuuseumi, Schechin muuseumi, Stedelijki muuseumi ja Moderna Museeti kogusse, Louis Vuittoni sihtasutuse ja Nicola Trussardi sihtasutuse kollektsiooni. 2005. aastal pälvis ta Konrad Mäe kunstipreemia, 2008. aastal Kultuurkapitali aastapreemia. Käesoleval ajal esindab kunstnikku Temnikova & Kasela galerii.

Täname: Eesti Kultuurkapital, Eesti Kunstnike Liit, Kräftwärk pruulikoda, Grand Hotel Viljandi.  

Press
15.08.2020
Kaks ennast kehtestavat meest ja ligi tuhande maasikaga naine. Tiina Sarv. Sakala

Eelmine
Alice Kask "Pildid"
Järgmine
Jaan Toomiku kunstnikuvestlus