Alice Kask "Pildid"

Alice Kask
Pildid
19.06.-18.07.2020
Näituse avamine 18.06. kell 17!
Näitusel saab näha maalikunstnik Alice Kase uut loomingut, mis keskendub endiselt figuuri ja inimkeha käsitlusele ruumis. Ruumis, mis võib mõjuda ühtaegu nii tasapinnalise kui ruumilisena.

„Suured figuurid vaatajale vastu vaatamas. Pluss väikesed pildid, suurte tekkimise tunnistajad,“ tutvustab autor oma näitust.

Kunstiteadlane Anu Allas kirjutab kogumikus „Eesti kunstnikud 3“: „Alice ei kasuta ühtki kujundit selleks, et anda publikule lihtsat ning arusaadavat koodi oma piltide mõistmiseks. Pigem valib ta kujundi välja juhuslikkuse, korduvuse või omamoodi paratamatuse printsiibi alusel (nagu kehaosad, millega igaühel on mingi suhe). Seeläbi fookusse tõstetud motiivi tähendus ja mõjusus kasvab Alice’i teostes aga alati suuremaks vaid vaataja isikliku ja igapäevase kogemusega seonduvast.“

Alice Kask on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti osakonna (BA 1999, MA 2002). Osalenud näitustel alates 1997. aastast, sh Praha Biennaalil (2007) ja maalikunsti arenguid uurival näitusel „Muutuv maalikunst“ Kumu kunstimuuseumis (2010). Kase töid on Eesti Kunstimuuseumis, Tartu Kunstimuuseumis, Tallinna linna kunstikogus, Neumünsteri muuseumis ja erakogudes. Kask on pälvinud Konrad Mäe preemia 2003. aastal ja Vaal galerii noore kunstniku preemia 2005. aastal.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

Press
15.07.2020
Alice Kase maalid kui hingepeeglid. Kerly Ritval. Sakala
Eelmine
Kohtumine kunstnikega - Gulk & Pangsepp
Järgmine
Jaan Toomik Viljandis