Kunstivaldkonnad: kõik kunstivaldkonnad 
Asukoht: Tartu tn 7c, Viljandi linn
Residentuuri periood: alates 1. juuli 2023
Residentuuri kestvus: 1 nädal - 2 kuud
Kandidaadi sobivus: Kunstnikud peavad olema võimelised katma oma reisi- ja elamiskulud ja/või taotlema oma kulude katmist koostöös MTÜ Rüki Residentuuriga.
Residentuuri poolt pakutav: Privaatne möbleeritud korter koos kõige vajalikuga ning ateljeepind, mis on ühendatud eespool nimetatud korteriga. Kuna residentuur on samas hoones Rüki galeriiga, siis võimalik ka galeriid kasutada, eeldusel et pind on sel hetkel vaba. Lisavõimalused: koostöö TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiaga (metallitöö, rahvuslik käsitöö, etenduskunstid, muusika jpm), Kondase keskusega (rikkalik autsaiderkunsti kogu), Viljandi Kunstikooliga jt Viljandimaal tegutsevate asutustega.
Maksumus: kokkuleppel, tasu suurus sõltub ajaperioodist ja muudest tingimustest (kuni 800 €/kuus).

Residentuuri kirjeldus: Rüki residentuur asub Tallinnast 160 km kaugusel Viljandis. Maja on ehitatud 19. sajandi teisel poolel ja värskelt renoveeritud 2022/2023. aastal. Residentuur alustas tegevust 1. juunil 2023. See on kohtumispaik loomeinimestele, kunstnikele, muusikutele, kirjanikele jt oma kunsti tegemiseks ja ka publikule näitamiseks.
Residentuuri haldab MTÜ Rüki Residentuur ning loomekeskkond pakub loojatele majutus- ja tööruume, toetades neid vajadusel avalike ürituste, näituste, töötubade jmt korraldamisel.
Viljandi on väga rahulik ja inspireeriv keskkond loominguga tegelemiseks, mis võimaldab suurlinnamürast eemaldumist ja keskendumist. Rüki Residentuur asub Viljandi linna südames ja kõik muu vajalik on käe-jala juures ning pole otsest vajadust autoga liikumise järele. Tallinn asub u 2 tunni rongisõidu ning Tartu u 1 tunni bussisõidu kaugusel.
Minimaalne residentuuris viibimise aeg on 1 nädal ja maksimaalne 2 kuud. Vastavalt kokkuleppele on kunstnikul võimalus korraldada töötuba, kunstniku vestlus vm kultuurisündmus, eksponeerida kohapeal publikule oma loomingut vmt.
Eelneval kokkuleppel on residentuuris võimalik viibida koos kaaslasega ja/või perega. Lemmikloomade kaasavõtmine samuti kokkuleppel.

Kandideerimine:
Residentuuri kandideerimiseks kirjeldage lühidalt, mida te residentuuris plaanite teha ja märkige ära eelistatud residentuuris viibimise aeg. Lisage enda lühitutvustus ja CV, 6–10 hiljutist näidist oma töödest või veebilehe link. Saatke oma avaldus e-posti aadressile residentuur@rukigalerii.ee.