Viljandi Kunstikool 15 "Jäätis"

Viljandi Kunstikool 15
Jäätis
12.09.-10.10.2020
Näituse avamine 11.09. kell 17!
Viljandi Kunstikooli 15. sünnipäevale pühendatud näituse „Jäätis“ raames seatakse galeriiruumi üles installatsioon, milles on omavahel põimunud skulptuuri-, heli- ja videokunst ning päevakohane sõnum. Näituse koostamisel osalesid Viljandi Kunstikooli, Eesti Kunstiakadeemia esimese kursuse ja festivali Kunstikompott noored.

Näituse kuraatorid Kristi Kangilaski ja Laineli Parrest.


Kõik, mida täna teeme, loob meie homse. Meie eilsed ja tänased teod on loonud olukorra, kus on aina raskem ennustada, milline see „homme“ on. Milline on meie tulevik? Saame me olla kindlad, et praegu igapäevane, on jääv ka tulevikus?
Me loome oma tulevikku soovides ja unistades ning neid tahtmisi teoks tehes. Unistus on ihaldusväärne ja ahvatlev nagu jäätis. Mõnikord kukub jäätis õnnetult asfaldile, kuna me ei hoidnud teda ilusti või sulab käest, sest me ei pööranud tema söömisele piisavalt tähelepanu. Kas meie soovid ja tahtmised saavad tõeks maalimas, nagu me seda praegu teame või sulavad, nagu jääkarude jalgealune Arktikas?
Mida me saame teha, et maailm oma külluses meile alles jääks? Vahel tundume endale nii väikesed ja tühised, nagu meist ei sõltukski miski, aga tegelikkuses saab muutus alata vaid meist endist. Ehk aitab alustuseks unistamine helgest homsest koos sõpradega jäätist limpsides. Ehk aitab ka üks väike jäätis loodusele, et panna idanema unistus lilleväljast, mille kohal sumisevad mesilased.

Viljandi Kunstikool on haridusasutus, mis tegutseb eelkõige noorsootöö valdkonnas ning loob võimalusi kunstialase huvihariduse omandamiseks ja isiksuse mitmekülgseks arenguks.

Tänud: Eesti Kultuurkapital, Kadri Kallast, Sven-Erik Mändmaa, Viljandi Kunstikooli töötajad, õpetajad ja õpilased, EKA disainiteaduskonna tudengid, Kunstikompoti noored, Anna-Liisa Sääsk, Inessa Saarits
Eelmine
Jaan Toomiku kunstnikuvestlus
Järgmine
Tõnis Saadoja näitus "Paberist linn"