Ükssarvik

Ükssarvik
Viljandi Gümnaasiumi vilistlasnäitus
15.09.-08.10.2022
Näituse avamine 15.09. kell 18!
Neljapäeval, 15. septembril kell 18.00 avatakse Rüki galeriis Viljandi Gümnaasiumi 10. sünnipäevale pühendatud vilistlasnäitus "Ükssarvik", mille läbiv teema on eriline ja ainulaadne olemine ning sellega kaasnev ilu ja valu. Näituse kuraator on Kerly Ritval.

Galeriis kohtuvad üheksa kunstnikku ja kuraator. Neist kõigist on saanud Kõrgema Kunstikooli Pallas, Eesti Kunstiakadeemia või Viljandi Kultuuriakadeemia tudengid ja vilistlased. Kunstnikud annavad edasi oma kujutelmi ükssarvikust, mis ulatuvad maagilise looma klassikalisest tõlgendusest Eesti mütoloogia, kväärkogukonna ja feminismini.
Teiste seas näeme Roven Jõekääru teost „Kväär folkloor: uppunud kirikud“. Graafiline disainer seob lood Viljandi uppunud kirikutest, Viljandi paadimehest ja Kalevipojast. Välialale jääb Inessa Saaritsa ja Rebecca Villemi skulptuur „Naissarvik“, mis on pühendatud Viljandis elanud Eesti esimesele feministile Lilli Suburgile.
Näitusel osalevad kunstnikud: Anna Liisa Sääsk, Birgit Potter, Deivi Tobreluts, Eneli Rõigas, Gerthrud Grents, Inessa Saarits, Mirell Šmidt, Rebecca Villem, Roven Jõekäär, grupp TEMA (Sääsk, Saarits, Villem, Liis ja Eli Paul, Roosi Mändmaa).

Näitust toetavad Eesti Kultuurkapital, Viljandi Linnavalitsus, Viljandi Gümnaasium.

Eelmine
Ava oma (s)ilmad
Järgmine
Galerii t-särk