Tiit Pääsuke "Härjad rukkis ja muud"

Tiit Pääsuke
Härjad rukkis ja muud
06.05.-13.06.2021

Näitust tutvustav videoklipp

Tiit Pääsuke: „Galerii nimi Rüki ja minu isa-ema kodulinn Viljandi inspireeris mind kohe, mind, kes ma mõnegi härjamaali ja muu loomapildi teinud olen. Nii sai justkui iseenesest näituse nimeks “Härjad rukkis ja muud”“. 

Nagu ikka vana tuntud Pääsuke, leidub maalidel oodatud ja ootamatuid värvikokkupanekuid ning kooskõlastamata kooskõlasid. Sisuks tsitaadid, katked ja kordused iseendalt, samuti müüdid ja isiklikud läbielamised. Härjad ja muud. Mis see muu on, selgub näitusel,“ kommenteerib kunstnik oma näitust

Esitletakse kunstniku värskemat loomingut – valik maale jõudis Viljandisse Tartust, kunstniku suurelt ülevaatenäituselt, kuid lisaks eksponeeritakse ka uusi töid, mis on loodud Viljandi näitusele. 

Tiit Pääsuke (s. 1941) on Eesti maalikunsti üks juhtfiguure, õppis Tartu Kunstikoolis ja Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis. Lõpetamise järel oli ta samas õppejõud, EKA professor, seejärel emeriitprofessor. Pääsuke on pälvinud mitmeid olulisi auhindu ja preemiaid, muuhulgas Konrad Mäe nimelise medali 1991. aastal, Valgetähe IV klassi ordeni 1999. aastal, Eesti Kultuurkapitali aastapreemia 2000. aastal, Eesti Kultuurkapitali kujutava ja rakenduskunsti sihtkapitali elutööpreemia 2017. aastal ja 2021. aasta Eesti Vabariigi Kultuuripreemia elutööpreemia. Tema teoseid on mitmetes Eesti ja välismaa kunstikogudes. 

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.


Press
08.06.2021
Kunstnik, kelle looming eeldab tarka vaatajat. Tiiu Männiste. Sakala.postimees.ee

11.06.2021
Miks tarvas rabeleb? Kaire Nurk. Sirp.ee

Eelmine
Mark Raidpere videotuur
Järgmine
Kristi Kongi "Kujuteldavad olendid videvikus 2"